Narvas linastub 12. detsembril ja Tallinnas 16. jaanuaril film revolutsioonilisest tänavakunstnikust ja HIV-aktivistist Keith Haringist.
Keith Haring elas vaid 31 aastat, kuid jättis maha üle 10 000 teose (joonistused, maalid, objektid, skulptuurid, grafitid), näidates, mida tõeliselt produktiivne kunstnik-aktivist suudab korda saata ja muutes igaveseks arusaama tänavakunstist.
30. aastapäeva tähistamiseks AIDSi põhjustatud surmast lõi BAFTA auhinnatud filmirežissöör Ben Anthony mälestuseks dokumentaalfilmi “Keith Haring: Street Art Boy” (Suurbritannia, 2020, 58 min).
Film sisaldab intervjuusid Haringi sõprade, sugulaste, armastajate ja kolleegidega; haruldased kaadrid kunstniku arhiivist ja salvestused tema elu võtmesündmustest: esimesed eksponaadid, pöörased peod selliste kuulsustega nagu Andy Warhol ja Grace Jones ning protestikogunemised apartheidi, võidurelvastumise ja HIV-nakkusega inimeste diskrimineerimise vastu.
Kui temast sai popkunsti üks juhtfiguure, muutis Keith Haring suhtumist tänavakultuuri. Enne kui tema elujõuline elu liiga kiiresti lõppes, pühendas ta oma viimased aastad AIDSi vastu võitlemisele ja LGBTQ kogukonna kaitsmisele.
Filmile järgneb arutelu teemadel alates Keith Haringi mõjust kaasaegsele tänavakunstile ja kujutavale kunstile laiemalt kuni HIV-i tajumiseni Eesti ühiskonnas ja HIV-ga seotud stigmast ülesaamiseni.
Arutelus osalevad:
- Sirla – tänavakunstnik, Baltikumi kauaaegsema tänavakunstifestivali Stencibility asutaja;
- Olesya Remizova – Linda/AHF Eesti kliiniku turunduskoordinaator;
- Moderaator – inimõigusaktivist Ilja Eršov.
Filmi näidatakse inglise keeles vene- ja eestikeelsete subtiitritega.
Arutelu toimub vene ja inglise keeles.
Sissepääs tasuta.
Linastumiste aeg ja koht:
- 12. detsember, neljapäev, 18:00 – 21:00, Objekt Hub, Linda tn 2, Narva
- 16. jaanuar, neljapäev, 19:00 – 22:00, kino Artis, Estonia pst 9, Tallinn