Baltikumi suurim vabaõhufilmifestival Tartuff pakub augusti esimesel nädalal taas võimalust saada osa kirevatest armastuslugudest. Vikervaade toob välja kolm LGBT+ teemalist filmi, mida vaatama minna.
1. “Apolonia, Apolonia”
Amsterdami IDFA (2022) parimas filmis ja Göteborgi parimas Põhjamaade dokumentaalfilmis on 13 haavatavat aastat värvikat, intiimset, tormilist ja ilusat elu monteeritud lummavalt kaheks väga lühikeseks tunniks.
Erakordselt põnev dokumentaalfilm jälgib kaht selgelt eristuvat sõprussuhet. Me näeme Apolonia pikaajalist tormilist suhet mässumeelse Ukraina aktivisti, põgeniku ja feministi Oksanaga, kes elab aeg-ajalt koos temaga teatri sassis katusestuudios. Samal ajal kasutab vaikne ja enamasti nähtamatu vaatleja Lea ära täielikku usaldust ega reeda Apolonia raskusi, rõõme, võitlusi, valusaid õppetunde ja südantlõhestavaid ohverdusi, surudes end ühtaegu pea täiesti patriarhaalsesse visuaalse kunsti maailma ja avastades kõige metsikumaid armastuse piire. Enesekindel ja vastupidav Apolonia paljastab julgelt kõik oma anded, piirangud ning valikud.
Film “Apolonia, Apolonia” linastub 1. august kell 16.00 Tartu Elektriteatris
2. “Hõbedane udu”
Otsekoheses draamas, mis võitis Berlinale Teddy auhinna ja valiti Tribeca rahvusvahelisse võistlusprogrammi, segunevad tõelised armid ja tegelik elu väga autentselt ja pingutuseta intiimselt improviseeritud looga lapsepõlve traumast, põletavast kaotusest, kõrvetavast seksuaalsusest, õrnast armastusest ja andestusest.
Südametu süütamise üle elanud Franky töötab pühendunult samas haiglas, kus ta elu päästeti. Ta igatseb endiselt kättemaksu ja tahab süüdlased kohtu ette tuua. Isetu hooliv õde kohtub enesetapumõtetega ägeda Florence’iga, kes hoiatab teda tõsiselt, et ta on halb inimene, kuid ainus, kes paneb Franky naeratama. Nende kirg puhkeb õitsele, kuid Franky perekond mõistab suhte täielikult hukka. Kaks sügavalt haavatud naist leiavad peagi uue pere, kuid nende isiklikud deemonid, kibe janu, kõikuvad tujud, kontrollimatu viha ja enesevihkamine häirivad ilusaid tundeid. Raske, provokatiivne ja väljakutsuv film vaprusest avastada oma tõeline mina ja suhe, mida ei ole alati lihtne üle elada.
Film “Hõbedane udu” linastub 1. august kell 22.00 Tartu Raekoja platsil.
3. “Mu ainus kiusatus”
Erootiliselt laetud, patune ja poeetiline draama ühendab vapralt varjatud stripiurkad sensuaalse LGBT armulooga ilma kedagi hukka mõistmata. Populaarne näitleja Lucie Borleteau annab naiste vaatenurga stripiklubi piiratud ligipääsuga salatubade kiimastele kirgedele.
Kirglikus Pariisis kohtub stripiklubi À mon seul désir kõige ihaldusväärsem ja virtuoossem tantsija Mia uudishimuliku uustulnuka Manoniga, kes soovib kogeda uljast kiusatuste elu. Mia varjab hoolikalt kõrvaltööd teadmatuses poiss-sõbra eest ja valmistab Manoni ette raskeks prooviesinemiseks. Ta sosistab elulisi soovitusi lugupidavate ja ohtlikult klammerduvate klientide kohta. Manon ei karda võtta suuremaid riske, sest ta tahab kõigest maitse suhu saada ja avastada oma võimete piire. Seksitöötajate vahel lahvatab armuleek, kui Manon on sunnitud kogenematute meeltega oma seksuaalsust taasavastama.
Film “Mu ainus kiusatus” linastub 2. augustil kell 23.59 Tartu Raekoja platsil.
Kokku toob Baltikumi suurim vabaõhufilmifestival Tartuff, mille kava on tänasest avalik, 31. juulist 5. augustini Tartu Raekoja platsi väliekraanile 12 filmi, lisaks näitab Tartu Elektriteater dokumentaal- ning laste- ja noortefilme. Nagu ikka on kõik seansid vaatajatele tasuta.
Mida saab Tartuffil veel näha? Vaata kogu kava siit.
Päise foto filmist “Hõbedane udu”